Özel Akademini Anaokulu’nda Eğitim

shutterstock_151544756

Programlarımız ve Saatlerimiz:

Okul öncesi eğitim, çocukların daha sonraki yaşamlarında önemli rol oynayan; bedensel, psiko-motor, sosyal, duygusal, zihin ve dil gelişimlerinin büyük bir ölçüde tamamlandığı (%60-70’nin), kişiliğinin şekillendiği ve çocuğun devamlı olarak değiştiği bir süreçtir. Bu nedenle Özel Akademini Anaokulu olarak programlarımızı çocuklarımızın tüm gelişim aşamalarını destekleyecek şekilde hazırlayarak onların tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere çocuğa özel programlarla hizmet vermektedir.

Tam Gün Programı 08:00-17:00 Sabah Kahvaltı + Öğlen Yemeği + İkindi Kahvaltı
Aile Destek Programı

07:00-19:30

Sabah Kahvaltı + Öğlen Yemeği + İkindi Kahvaltı + Ek Öğün
Yarım Gün Sabah  Programı

08:00-13:00

Sabah Kahvaltı + Öğle Yemeği
Yarım Gün Öğlen Programı

13:00 17:00

Öğlen Yemeği + İkindi Kahvaltı

Oyun Grubu

10:00 12:00

Yemeksiz Oyun Zamanı

Hafta Sonu Her Cumartesi

09:00-19:00

Oyun Grupları ve Tam Program İçin Okulumuz Açıktır.

Akademik Takvim

07:00-19:30

Okulumuz resmi tatiller dişinda 12 ay boyunca açık olup Temmuz –  Ağustos aylarında yaz okulu olarak ara vermeden hizmet vermektedir.

 

Yaş Gruplarımız:

Okulumuz 2-6 yaş grubuna eğitim vermektedir. Sınıf  kontenjanlarımız 15 kişiliktir. Gruplarımız  yaş  seviyelerine ayrılıp iki öğretmen önderliğinde  ve native speaker eşliğinde günlük eğitim programları uygulanmaktadır.

 

Branş Derslerimiz:

İngilizce & İspanyolca (Tam gün Natıve Speaker eşliğinde )

Erken yaşta yabancı dil öğretimi, ülkemizde giderek daha fazla önem kazanmaktadır. Dil bilimciler ve eğitimciler erken yaşta yabancı dil öğretiminin çocuğun bilişsel gelişimine katkıda bulunacağını belirtmektedirler. Ayrıca yabancı dil öğrenme, çocukların zihni gelişmesine ve toplum içinde daha sosyal olmasına büyük katkı sağlamaktadır.

Akademini Anaokulu’nda hedefimiz çocukları mümkün olduğu kadar doğal ortamlarında  native speaker  eşliğinde yabancı dillerle karşı karşıya getirmek ve gün içinde çeşitli ortamlarda kullanmasını sağlamaktır. Oyun, şarkı, şiir, tekerleme gibi doğal yöntemler başlangıç noktamızdır. Böylece çocukların yabancı dili, tabii bir ortamda duyarak, görerek ve bizzat yaşayarak öğrenmesini hedefleriz. Yabancı dildeki sesleri duymaya alışan çocuklar bunları zamanla benimseyip kullanmaya başlarlar. Çocuğa şarkılar, şiirler, tekerlemeler yoluyla hedef dilin müziği benimsetildikten sonra drama çalışmalarımız başlar. Bu yöntemle çocuğun belli ortamlarda ihtiyaç duyacağı diyaloglar tanıtılır. Oyunla yabancı dil bir araya getirilince öğrenme daha da kolaylaşır. Çocukların günlük hayatlarının içinde yabancı dili kullanma ihtiyacı hissetmeleri ve bunun tekrarlanarak devam etmesi de başarımızı arttıran en önemli faktörlerdendir.

 

shutterstock_60930091

Piyano & Gitar Eşliğinde Müzik ve ORFF

Müzik eğitimi, özellikle grupla birlikte şarkı söylemek, çocuğun sosyalleşmesini sağladığı gibi ona sesini kullanmayı ve denetlemeyi keşfetmesini, uyum becerisini geliştirmeyi öğretir. Okulumuzda haftanın programına uygun şarkılar seçilerek müzik öğretmenimiz tarafından her hafta farklı enstrümanlar eşliğinde (Piyano, gitar, keman, ritm aletleri ) çocuklarımız eğlenceli şekilde şarkılar öğrenir ve yılda iki kere  çocuklarımızın kendi seçtikleri şarkılarla  konserler  vererek  keyifle vakit geçirirler.

 

Bale & Modern Dans:

Çocuklarda dans dersi hareketlerle kendilerini ve duygularını ifade etmelerini sağlayıp , estetik algılarını geliştirip, vücut koordinasyonlarını arttırarak grup dahilinde uyumlu hareket yeteneklerini geliştirmeyi sağlamaktadır. Okulumuzda dans derslerinde konservatuar mezunu alanında uzun yıllar deneyimleri olan dans öğretmenleri tarafından çocuklarımızın  eğlenerek öğrenecekleri seviyelerde programlarla uygulanmaktadır. Ayrıca yıl sonunda çocuklarımızın farklı dans türleriyle ve kendi seçtikleri kostümlerle eğlenceli zamanlar geçirecekleri gösterilerle ailelerimizle buluşuruz.

 

shutterstock_146589908

Temel Jimnastik:

Çocuklar üzerinde fiziki gelişim sağlarken aynı zamanda da estetik bir görüntüye sahip olmalarını, boylarına göre kilo ve vücut kas kitlesini dengeler. Mutlu olmayı isteyen bireyler yetiştirmek için özgüvenli bireyler yetiştirmek gerekir. Bunun için de küçük yaştan itibaren hem fiziksel hem de pedagojik gelişimlerini destekleyecek spor ve sanat eğitimleri gerekmektedir. Tüm çocuklar için en iyi baslangıç olan jimnastik dersini biz de okulumuzda çocuklarımızın enerjilerini keyifle harcayacakları her hafta değişen oyunlarla uygulamaktayız.

 

Yaratıcı  Drama:

Çocuklarımıza önceden belirlenen hedefler doğrultusunda roller verilerek, onun grup içinde güçlenmesi veya gelişmesi gereken davranışlar üzerinde farkındalık sağlaması ve denemeler yapması sağlanır. Drama derslerimizde doğru-yanlış, güzel-çirkin, iyi-kötü, başarılı-başarısız gibi kavramlar olmadığından çocuklar kendilerini özgürce ifade etme olanağı bulurlar. Böylelikle çocuklarımız kendisini bir grup içinde var edebilmeyi oyun oynayarak öğrenirler.

 

shutterstock_114306346

Satranç:

Satranç dersi çocuklarımıza ileriyi düşünme , muhakeme yeteneği kazandırma, soyut düşünme ve planlama özellikleri kazandırır. Okulumuzda satranç dersini  büyük yaş gruplarımızla kazanma-kaybetme duygularının yaşanmadığı sadece eğlenerek öğrendikleri bir hobi haline gelmesi için her gün uygulamaktayız.